• onedio

  62.
  testleri ile beni benden alan sitedir.
  2 ... traveler of secret moments
 • ekvator ginesi

  25.
  Ekvator Ginesi ya da resmi adıyla Ekvator Ginesi Cumhuriyeti, Afrika kıtasında Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan bir ülke. Sahraaltı Afrikasında yer alan ülke, kıtanın en küçük ülkelerinden biri konumudadır. Ülke anakara ve adalar olmak üzere iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Ülkenin Mbini olarak adlandırılan anakarası kuzeyde Kamerun, güneyde ve doğuda Gabon ile komşu konumdayken, batıda Atlas Okyanusu bulunmaktadır. Anakaranın güneybatısında Gabon açıklarında bulunan Annobon adası Ekvator çizgisinin 156 km güneyinde yer alırken, ülkenin başkenti Malabo'nun da bulunduğu Bioko adası anakaranın kuzeybatısında Kamerun açıklarında yer almaktadır.
  2 ... traveler of secret moments
 • güzellik vs seksilik

  0.
  ikisi bir arada. daha güzel olur.
  2 ... traveler of secret moments
 • ekvador

  37.
  Güney Amerika'da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyettir. Kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ile komşudur ve batısında Büyük Okyanus vardır. Anakaradan 965 kilometre batıda, Büyük Okyanus'ta bulunan Galapagos Adaları da ülkenin sınırları dahilindedir. Adını aldığı ekvatorla ülke ikiye bölünmüştür.
  2 ... traveler of secret moments
 • 1 bardak sıcak çay

  9.
  huzuru bir nebze de olsa sağlar.
  3 ... traveler of secret moments
 • bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu

  18.
  interneti yavaşlatma ve sosyal medyayı sansürleme konusunda zirve yapmış kurum.
  3 ... traveler of secret moments
 • cumartesi günü evde oturan ezik ve yalnız insan

  37.
  benimdir. lakin hiçte ezik değilim. bence sensin ezik kardeşim.
  4 -1 ... traveler of secret moments
 • türkiye büyük millet meclisi

  214.
  milletvekili deyip de milletin vekili olmayanların toplaştığı ve ayrıca teröristleri de içinde barındıran meclistir. yazık. vahim bir durumdur.
  3 ... traveler of secret moments
 • çekya

  9.
  Çekya ya da resmî adıyla Çek Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bir ülkedir. Kuzeyinde Polonya, batı ve kuzeybatısında Almanya, güneyinde Avusturya ve doğusunda Slovakya ile komşudur.
  4 ... traveler of secret moments
 • küba

  278.
  Küba, resmî olarak Küba Cumhuriyeti Karayiplerde bir ada ülkesi. Küba, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanı sıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Santiago de Cuba ikinci en büyük şehirdir. Küba'nın kuzeyinde Birleşik Devletler, batısında Meksika, Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika, ve güneydoğusunda Haiti ve Dominik Cumhuriyeti uzanır.

  gecenlerde liderini kaybetmiş ve abd ile anlaşmazlıklarını çözmüş bir orta amerika ülkesi.
  5 ... traveler of secret moments
 • müslümanların geri kalma sebepleri

  385.
  islam medeniyeti nin geri kalmasıdır. çağdaş yaşama ayak uyduramamak ve tabuları yıkmamak.
  4 ... traveler of secret moments
 • türk kahvesi

  894.
  hayatımda hiç içmediğim kahvedir.
  3 ... traveler of secret moments
 • türkiye nin dünya ya hakim olması

  2.
  gaza ve cihad anlayışıyla dünyaya hakim olmaktır.
  2 ... traveler of secret moments
 • hırvatistan

  102.
  Hırvatistan resmî adıyla Hırvatistan Cumhuriyeti, Avrupa'da Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz'in kesişme noktasında bulunan üniter demokratik bir parlamenter cumhuriyet. Başkenti aynı zamanda en büyük kenti Zagreb olan devlet, başkentin dışında 20 idari bölgeye bölünmüştür. Hırvatistan kıtasal alanı ve binden fazla adasıyla 56.594 km²'lik bir yüzölçümüne sahiptir. Ülkenin 4,29 milyonluk nüfusunun büyük çoğunluğu Hırvat'tır ve en büyük din Katolikliktir.
  1 -1 ... traveler of secret moments
 • kongo cumhuriyeti

  15.
  Afrika kıtasının orta batı bölümünde yer alan bir ülkedir. Kongo-Brazzaville olarak da adlandırılan ve 1969 ile 1991 yılları arasında Kongo Halk Cumhuriyeti olarak varlığını sürdüren ülkenin sınır komşularını Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Angola'ya bağlı olan ancak anakara ile fiziki bağlantısı bulunmayan Cabinda bölgesi, Gabon ve Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Ülkenin başkenti Brazzaville'dir.
  1 ... traveler of secret moments
 • karısına mutfakta yardım eden koca

  12.
  kılıbık erkek olarak nitelendirilirler. lakin öyle değildir. sadakatlidir. karısını sever ve sayar. yardımseverdir. azınlıkta bulunurlar.
  3 ... traveler of secret moments
 • anadolu

  148.
  geçmişten günümüze mozaik bir yapıya sahip olan ve devam ettiren coğrafi bölge. ayrıca nice uygarlıkların beşiği olmuş yer.
  1 -1 ... traveler of secret moments
 • diyarbakır

  709.
  eski ismi diyarbekir olan doğu anadolu nun güzide şehirlerinden biridir.
  3 ... traveler of secret moments
 • çad

  30.
  Orta Afrika'da, denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Kuzeyinde Libya, batısında Nijer, Nijerya ve Kamerun, güneyinde Orta Afrika Cumhuriyeti, doğusunda ise, Sudan yer alır. Ülkenin büyük kısmı Sahra Çölü ile kaplıdır. Ülke adını bir zamanlar Afrika'nın ikinci büyük gölü iken şimdi normal büyüklüğünün %10'una kadar küçülmüş olan Çad Gölü'nden almakta olup belki de bu yüzden bazı yazarlarca "Afrika'nın ölü kalbi" olarak da nitelendirilmiştir.
  2 ... traveler of secret moments
 • sözlük yazarlarının meslekleri

  4278.
  öğrenci. tarih bölümü.
  3 -1 ... traveler of secret moments
 • yeni şeyler getiriyorum